Odontologijos klinika „Medijanus“ Smilgos g. 12, Kėdainiai 8 616 99774, 8 614 59646

Suaugusiųjų ir vaikų dantų gydymas ir plombavimas

Tai profilaktinė dantų apsaugos priemonė nuo ėduonies, arba ėduonies jau pažeistų dantų kietųjų audinių atstatymas.


Dantų ėduonies (arba dantų karieso) gydymas

Dantų ėduonis (arba dantų kariesas) – viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Ėduonis atsiranda, kai dantų emalyje pradeda mažėti mineralinių medžiagų (kalcio ir fosforo). Ilgainiui emalis lūžta ir susiformuoja ertmė. Esant dantų ėduoniui, gelia ir skauda dantis nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų, sunku normaliai sukramtyti maistą.


Estetinis plombavimas

Tai puiki galimybė funkcionaliai ir estetiškai atkurti nudilusius, pakeitusius spalvą ar ėduonies pažeistus dantis. Estetinio plombavimo metu galima pakeisti dantų spalvą, formą, padidinti arba sumažinti tarpus tarp dantų, atlikti sąkandžio korekcijas. Procedūros metu maksimaliai tausojami danties audiniai ir, dirbant pagal pažangius metodus bei kūrybiškai, pasiekiamas pageidaujamas rezultatas.


Dantų vagelių hermetizavimas silantais

Silantai – karieso profilaktikai skirtos medžiagos, neleidžiančios bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles bei įdubas. Tai tarsi skysta plomba, kuria užliejamos vaikų dantų vagelės, taip užkertant kelią ankstyvajam ėduoniui. Silantai apsaugo natūralius dantų nelygumus nuo žalingų faktorių bei skatina papildomą emalio mineralizaciją. Procedūra atliekama 6–14 metų vaikams.


Endodontinis (dantų kanalų) gydymas, plombavimas, paruošimas protezuoti

Skubi pagalba, esant danties skausmui. Dantų kanalų gydymas taikomas, kai norima atstatyti ar išsaugoti stipriai karieso pažeistą dantį. Šis dantų gydymas atliekamas, kai danties nervas yra infekuotas ir pažeistas negrįžtamai. Didelis dantų skausmas dažniausiai yra indikatorius, rodantis, kad reikia gydyti danties kanalus. Endodontinės procedūros metu nervas (pulpa) pašalinamas, o danties kanalai iš vidaus išvalomi ir užpildomi specialiomis medžiagomis.


Burnos ertmės higiena

Pagrindinės dantenų uždegimo ligų priežastys – bakterinės dantų apnašos ir akmenys. Jei šios nuosėdos reguliariai ir gerai nenuvalomos, jos tarsi pleistras įsiterpia tarp danties ir dantenos. Taip susidaro dantenų kišenės, leidžiančios toliau vystytis ligai. Profesionalus dantų akmenų valymas užkerta kelią periodontinių ligų vystimuisi. Specialiomis priemonėmis ir medikamentais nuvalomos kietos ir minkštos dantų apnašos.


Rentgenologiniai tyrimai

Šiuolaikinė odontologija negali apsieiti be rentgenologinių (radiologinių) tyrimų. Jie gydytojams odontologams leidžia tiksliai planuoti pacientų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantaciją ir kitas procedūras. Moderniais rentgeno aparatais atliktos nuotraukos parodo smulkiausius dantų pažeidimus, anomalijas, detales, reikalingas kokybiškam gydymui. Odontologijos klinikoje „Medijanus“ Kėdainiuose pacientams atliekamos dentalinės rentgenogramos (radiogramos). Dentalinė rentgenograma atliekama tada, kai reikalingas vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų nuotrauka. Šį tyrimą odontologijos gydytojai skiria diagnostikos tikslais arba taikydami terapinį gydymą. Dentalinėje rentgenogramoje matyti dantų šaknų kanalų išsidėstymas, jų ilgis, dantų kariesas, kaulinių kišenių ilgis. Nors vis dar tikima mitu, kad rentgenologiniai tyrimai labai kenkia ir pacientai gauna dideles apšvitos dozes, baimintis nė trupučio neverta. Odontologijos klinikoje naudojama moderni aparatūra užtikrina, kad rentgeno spindulių pluoštas yra labai siauras ir taikomas tik į tiriamą sritį, o papildomai nuo spinduliuotės apsaugo švino prijuostės.


Dantų protezavimas

Dantų protezavimas gali būti atliekamas išimamais dantų protezais arba fiksuotais vainikėliais ir tiltais. Dantų protezai yra registruoti Valstybinėje akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyboje prie SAM ir atitinka ES reikalavimus. Metalo keramika, bemetalė keramika, cirkonis bei bemetalės keramikos užklotai. Išimami pilni ir daliniai dantų protezai bei jų restauracijos. Termoplastiniai protezai, panaudojant „Bredent“ firmos technologijas, skirti net alergiškiems pacientams. Elastinės nelūžtančios plokštelės. Bemetaliai lanko atraminiai protezai. Bemonomerinės plokštelės. Termoplastiniai laikini ir nuolatiniai vainikėliai. Bendradarbiaujame su akredituotomis ir licencijuotomis dantų technologijos laboratorijomis „Denta“, „MaxiDenta“, „Dentvita“, „Denticija“. Visos dantų laboratorijos dirba palankiomis sąlygomis, darbus atlieka greitai ir kokybiškai.